Rytmický zákon w języku słowackim + PREZENT [WIDEO]

Ahoj!

Jeśli uczysz się języka słowackiego, to na pewno słyszałeś już o prawie rytmicznego skracania sylab, które po słowacku nazywane jest rytmický zákon lub pravidlo o rytmickom krátení. Jest to zagadnienie, które często sprawia początkującym uczniom sporo problemów. Znajomość zasad stosowania tej reguły jest jednak kluczowa do opanowania umiejętności poprawnego pisania w języku słowackim. Dlatego też postanowiłam wyjaśnić stosowanie tego prawa w krótkim filmie wideo.

Co to znaczy, że sylaba jest długa? Gdzie zawsze trzeba postawić długość? W jakich przypadkach sylaba powinna zostać skrócona, a w jakich nie? Jak skraca się dyftongi? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w poniższym wideo.

Przygotowałam dla ciebie również drobny prezent, a mianowicie materiał, który przedstawiam w filmie zebrany do jednego pliku PDF i uzupełniony o 20 przykładów do samodzielnego przećwiczenia prawa rytmicznego skracania w praktyce. Dzięki temu sam będziesz mógł się przekonać, czy ogarniasz rýtmický zákon. 😉 Materiał zawiera również klucz odpowiedzi do tego zadania.

Aby otrzymać plansze, wystarczy, że zapiszesz się na mój newsletter korzystając z poniższego formularza.

.

Daj znać, jak podoba Ci się mój nowy film i do zobaczenia / przeczytania już wkrótce!

A.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments